Marka

Model

Silnik (Rocznik)


wrz 23, 2019 0 Comments Wiadomości produktowe

Tarcze hamulcowe MIKODA - czy warto?

Bardzo często nasi Klienci pytają nas o dobre i tanie hamulce. Bardzo trudno znaleźć bardzo dobre produkty i tanie. Tarcze hamulcowe, które są poddawane wielu procesom podczas produkcji muszą mieć wysoką cenę. Jest jednak producent tarcz hamulcowych, producent z naszego rynku który zasługuje na uwagę. Tarcze hamulcowe ATM Mikoda. Nie oceniamy ich w kategoriach najlepszych tarcz do sportu, czy do ekstremalnej jazdy w samochodach o ogromnych mocach. Są jednak dobrą alternatywą tarcz hamulcowych o sportowym charakterze, albo raczej usportowionych, a cenowo przystępnych dla każdego. Trzeba oczywiści pamiętać, że tarcze nacinane czy nawiercane bez odpornego termicznie klocka hamulcowego oprócz walorów wizualnych nic nie pomogą. To jednak stosowanie tarcz hamulcowych Mikoda razem z klockami Hawk, EBC Brakes zdecydowanie wpłyną na skuteczność i odporność układu hamulcowego.
Tarcze Mikoda można stosować jako zamiennik oryginalnych tarcz hamulcowych. Na pewno poprawiają wygląd i częściowo skuteczność w połączeniu z dobrymi klockami hamulcowymi.
Testowaliśmy Mikodę GT z klockami Hawk HPS w dwóch samochodach. Pierwszy to BMW E46 2003r z silnikiem 2.0 D 150 km. Hamulce się poprawiły i zdecydowanie to na plus. Na minus przy hamowaniu z bardzo dużej prędkości w ostatnim etapie można było usłyszeć lekkie buczenie.
Drugi samochód w którym testowaliśmy tarcze Mikoda GT to Citroen C4 VTS 2004r 2.0. Podobnie jak w BMW zauważyliśmy poprawę hamulca i podobnie i tu po ostrym hamowaniu lekkie buczenie tarcz jest słyszalne. Nie jest to jednak w ogóle uciążliwe i przy codziennej spokojniejszej jeździe nic nie słychać.
Producent Mikoda poprawia cały czas technologię produkcji tarcz i są można powiedzieć śmiało co raz lepsze. Są na pewno najlepszymi tarczami polskiej produkcji. Dla osób które nie chcą inwestować, albo nie stać ich czasem na czterokrotnie droższe tarcze, zdecydowanie polecamy te tarcze.

Related Articles

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Śledź nas na Facebooku