Marka

Model

Silnik (Rocznik)


mar 10, 2019 0 Comments Porady ogólne

Tarcze hamulcowe do OPEL INSIGNIA - które?

Tarcze hamulcowe do OPEL INSIGNIA - które wybrać?
Bardzo często do naszego sklepu i do naszych doradców trafiają klienci posiadających Opla Insignie. Hamulce w tych samochodach sprawiają spore problemy. Nie chodzi tu tylko o to że tarcze hamulcowe w Oplu Insignia nieco trudniej dobrać z uwagi na występowanie w samochodach dwóch układów hamulcowych, ale również trudność polega na tym, że tarcze bardzo często są dobierane z niewłaściwymi klockami hamulcowymi.
O co tu chodzi? Po pierwsze. Jeśli nie znamy średnicy tarcz swojego samochodu to zawsze będziemy musieli skonsultować to z kimś kto nam pomoże odnaleźć właściwe tarcze i klocki hamulcowe po nr. VIN pojazdu który mamy w dowodzie rejestracyjnym.
Po drugie gdy już będziemy mieli wiedzę jaką średnicę tarcz posiadamy to musimy się zastanowić nad tym w jaki sposób jeździmy. Czy mieliśmy wcześniej problem ze skutecznością. Czy były problemy z przegrzewaniem się hamulca i czy np. kierownica nie drżała podczas hamowania.
Jeśli nie mamy problemów z hamulcem a chcemy wymienić podzespoły na nowe dobrej jakości, to możemy śmiało zastosować dowolne gładkie tarcze. Mogą być EBC Brakes, Zimmermann, Brembo, czy inne dobrej jakości wraz z klockami z grupy podstawowej.
Jeśli jednak problemy się pojawiały a hamulce jest słaby zalecamy:

- wymianę klocków na wzmacniane np. EBC Yellowstuff lub HAWK HPS,
- wymianę tarcz na nawiercane, nacinane lub inne przy czym bez wymiany klocków nie ma to sensu.

Jeśli mamy ograniczony budżet. Lepiej kupić tańsze gładkie tarcze i do tego komplet klocków hamulcowych wzmacnianych. Nigdy nie należy robić tego odwrotnie. Klocek hamulcowy co powtarzamy naszym klientom jak mantrę to 90% sukcesu skuteczności i odporności hamulców

Related Articles

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Śledź nas na Facebooku