Marka

Model

Silnik (Rocznik)


mar 15, 2017 0 Comments Wiadomości produktowe

Alfa Romer 4C z duszą i tarczami Tarox

Alfa Romeo 4C jest w dużej części zbudowana z włókna węglowego. Waży zaledwie 925 kg. Jest jednym z najbardziej eleganckich nowoczesnych samochodów sportowych.

Alfa którą zajęli się specjaliści hamulcowi z Taroxa posiada moc 236 koni mechanicznych. Bardzo mądra zasada w motoryzacji głosi, że to co może jeździć bardzo szybko musi się jeszcze szybciej zatrzymać. Dlatego inżynierowie z firmy Tarox postanowili uzbroić Alfę w tarcze hamulcowe oraz zaciski sportowe

 

Wszystkie tarcze hamulcowe Tarox Bespoke są obrabiane indywidualnie – nie są wykonywane z formy, ale są wycinane. Gdy tarcza hamulcowa zostanie wstępnie przygotowana poddaje się ją obróbce cieplnej w celu zwiększenia wytrzymałości, a następne chłodzi się ją w celu ujednolicenia struktury stali., a następnie chłodzi się do ujednolicenia struktury stali i poprawić wytrzymałość i trwałość. Każda tarcza hamulcowa Tarox wykończona jest ręcznie, z tolerancją zbliżającą się niekiedy do 0.015mm.

 

Siła na jaką są przygotowane te tarcze to 57 kg na mm kwadratowy obciążenia powierzchni roboczej tarczy. Norma dla tarcz sportowych certyfikowanych do wyścigów i motosportu to 38 kg na mm kwadratowy. Dzięki tak doskonałym parametrom oraz technologii Tarze hamulcowe Tarox stawiane są w czołówce tarcz sportowych.

Related Articles

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
Website: (Site url with http://)
* Comment:
Type Code

Śledź nas na Facebooku