Marka

Model

Silnik (Rocznik)


O producencie

Brytyjski producent klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, szczęk, czujników oraz innych podzespołów układu hamulcowego. Od początku swojej działalności, firma EBC była pionierem w produkcji klocków i tarcz hamulcowych do motocykli. W drugiej połowie lat 80-tych, grupa ta urosła do rangi czołówki światowej z bardzo mocną pozycją w każdym segmencie przemysłu związanego z hamulcami. Po zdominowaniu rynku motocyklowego, co objawiło się największą sprzedażą i dostępnym asortymentem na zachodnich rynkach, EBC Brakes zajęło się produkcją szerokiego asortymentu klocków do samochodów osobowych, samochodów wyścigowych i rajdowych, rowerów górskich, ciężarówek, autobusów a nawet lokomotyw!

Tarcze hamulcowe EBC BRAKS gładkie (D)

Tarcze hamulcowe, są produkowane z bardzo wysokiej jakości żeliwa wysokowęglowego brytyjskiego oraz niemieckiego. Specjalnie opracowana technologia oraz dobór komponentów, pozwalają na bezawaryjne oraz długie użytkowanie tarcz. Ich wytrzymałość powoduje że, mogą współpracować nawet z klockami serii REDSTUFF (czerwonymi), YELLOWSTUFF (żółtymi) lub innymi klockami hamulcowymi przeznaczonymi do sportu. Posiadają na swej powierzchni dodatkową czarną antykorozyjną farbę która powoduje, że długo wyglądają bardzo efektownie

tarcze hamulcowe EBCTarcze hamulcowe EBC BRAKES Ultimax (USR)

Seria tarcz hamulcowych EBC Brakes USR jest dostępna do większości modeli samochodów. oferujac znacznie cichsze hamowanie niż tarcze Turbo Groove, oraz zabezpieczenie przed korozją dzięki nowej technologii powlekania tarcz hamulcowych. Są to standardowych rozmiarów zamienniki oryginalnych części zamiennych w kolorze czarnym, poddane kosmetycznym nacięciom powierzchniowym, które dają sporo korzyści znacznie przyspieszając oczyszczanie i osuszanie się tarcz, oraz redukcje ciśnienia gazów pod klockami.

Tarcze hamulcowe Turbo Groove (GD)

Poszerzona łukowata szczelina wzmaga przepływ chłodnego powietrza, powodując obniżenie temperatury klocków i tarczy hamulcowej, równocześnie odprowadzając pył, brud i gorące gazy lepiej niż prosta, która może wypełnić się rdzą i stać się nieefektywna. Nawiercone otwory odprowadzają gazy powierzchniowe przy hamowaniu z dużej prędkości jednocześnie nie osłabiając struktury tarczy jak przy wierceniu na wylot, co zmniejsza szansę uszkodzenia tarczy po długim użytkowaniu.

Tarcze hamulcowe BLADE DISC (BSD)

Wykonane w 100% w Wielkiej Brytanii ze stopów opartych na najnowszej technologii metalurgicznej GH15C o dużej zawartości krzemu oraz węgla. Nacięcia w kształcie litery „V” są w taki sposób zaprojektowane, aby odprowadzać w najszybszy możliwy sposób zanieczyszczenia, pył i gazy z powierzchni roboczej tarczy i klocka. Specjalny wzór zmniejszający hałas. Wąskie 3-milimetrowe szczeliny powodujące cichsze hamowanie oraz obniżenie temperatury klocków. Tarcza BLADE DISC to wyjątkowy produkt i najnowsze osiągniecie technologiczne poprawiające skuteczność hamulca oraz wygląd pojazdu.

Tarcze hamulcowe EBC Brakes dwuczęściowe pływające

Po szeroko zakrojonym programie rozwojowym, tysiącach godzin testów dynamicznych i budowie zupełnie nowej linii produkcyjnej w siedzibie głównej EBC Brakes World w Northampton w Wielkiej Brytanii, EBC z przyjemnością przedstawia nową gamę wysokowydajnych 2-częściowych w pełni pływających tarcze hamulcowych pod nową marką EBC Brakes Racing.

Przystępując do tego projektu, misja zespołu EBC Brakes Racing była jasno określona; w celu opracowania najwyższej jakości dwuczęściowej pływającej tarczy hamulcowej. Komponenty i technologia zastosowane w tych tarczach hamulcowych są przykładem tego dążenia do najwyższej i absolutnej jakości, czego zwieńczeniem jest tarcza hamulcowa, która jest idealnie dopasowana do najwyższych wymagań hamowania nowoczesnych samochodów szosowych i wyścigowych.


Śledź nas na Facebooku