Marka

Model

Silnik (Rocznik)


Ferodo® jest marką wysokiej klasy części do układu hamulcowego oraz jednym z ogólnoświatowych liderów w zakresie produkcji części na pierwszy montaż (OE) oraz części zamiennych na potrzeby rynku wtórnego. Marka od ponad 100 lat wprowadza wiodące innowacje techniczne. Obecnie marka Ferodo® jest synonimem doskonałości i nieustannego zaangażowania w tworzenie rozwiązań hamulcowych na potrzeby przyszłych konstrukcji.

W rezultacie produkty Ferodo ® stały się preferowanym wyborem producentów OE oraz uznaną marką w sektorze części do układów hamulcowych. Ferodo dostarcza wysokiej klasy części do układów hamulcowych dla wiodących producentów pojazdów z całego świata oraz na rynek części zamiennych. 8 spośród 10 najlepiej sprzedających się samochodów w Europie jest fabrycznie wyposażonych części Ferodo.

Pionierskie prace badawcze, innowacyjne działania rozwojowe, innowacje techniczne oraz testowanie naszych produktów na drodze – wszystko to zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność naszych produktów. Jakość jest naszym głównym priorytetem. Najważniejsza deklaracja Ferodo® to: zapewnić Ci pełną kontrolę dzięki produktom i usługom dedykowanym do wszystkich samochodów i pomóc Ci pracować efektywnie, wydajnie, a przede wszystkim bezpiecznie we wszystkich warunkach. W ten sposób niezależnie gdzie jedziesz, niezależnie jakim pojazdem, zawsze to Ty decydujesz.

klocki hamulcowe EBC

Klocki hamulcowe FERODO PREMIER

Seria Ferodo Premier – jedne z najchętniej kupowanych klocków hamulcowych na rynku części zamiennych. Są one gwarancją oryginalnego wyposażenia pojazdów co zgodnie potwierdzają tacy producenci samochodów jak Fiat, Ford, Renault oraz Volkswagen. W testach klocki Ferodo Premier osiągnęły wynik zaledwie 22 metrów w zakresie hamowania od 160 do 0 km/h, co stanowi doskonały rezultat na tle konkurencji. Bogate doświadczenie w tworzeniu części samochodowych oraz stałe uczestnictwo w sportach motorowych sprawia, że klocki hamulcowe Ferodo oferują doskonałą jakość w odpowiedniej cenie. Aktualnie oferta klocków Ferodo pokrywa aż 99% europejskiego zapotrzebowania rynkowego.

klocki hamulcowe EBC

KLOCKI HAMULCOWE FERODO PERFORMANCE

Klocki hamulcowe Ferodo DS Performance polecane są użytkownikom, którzy potrzebują lepszego wyczucia pedału, krótszej drogi hamowania oraz optymalnych przebiegów między wymianami klocków. Świetnie nadają się do jazdy codziennej.

  • Zapewniają dużo lepszy współczynnik tarcia niż seryjne klocki hamulcowe.

  • Pracują dobrze od temperatury początkowej (nie wymagają dogrzewania).

  • Nie powodują szybszego zużywania tarczy hamulcowej.

  • Nie pylą bardziej niż seryjne klocki hamulcowe.klocki hamulcowe EBC

KLOCKI HAMULCOWE FERODO DS2500

Klocki hamulcowe Ferodo DS 2500 wybierane są zazwyczaj przez posiadaczy aut sportowych oraz zawodników (szuter, mokra nawierzchnia, lód). Największe zalety, dzięki której ta mieszanka zdobyła popularność to:

  • Wysoki współczynnik tarcia od niskich temperatur.

  • Nie wymaga dogrzewania.

  • Akceptowalna żywotność.

  • Nie powodują dużo szybszego zużywania się tarcz hamulcowych.

  • Dają bardzo dobre wyczucie pedału.

Ostatnia grupa to klocki hamulcowe przeznaczone tylko do sportów samochodowych. Nie nadają się do użytku codziennego. W zależności od mieszanki przeznaczone są do konkretnych typów aut i charakteru zawodów:

klocki hamulcowe EBC

 


Śledź nas na Facebooku