Marka

Model

Silnik (Rocznik)


 BREMBO XTRA

Nowa gama tarcz hamulcowych Brembo Xtra wyróżnia się specjalnymi otworami, które łączą wyjątkowy efekt estetyczny z doskonałym zachowaniem i wydajnością w każdych warunkach hamowania. Gama Brembo Xtra, opracowana przez dział Badań i Rozwoju (R&D) Brembo na bazie doświadczeń z producentami najbardziej prestiżowych marek samochodów oraz producentami ze świata wyścigów, charakteryzuje się otworami na powierzchni hamowania, co umożliwia znaczną poprawę wydajności całego układu hamulcowego. Tarcza Brembo Xtra o sportowym wyglądzie, wzmocniona powłoką UV, zapewnia niezawodność, doskonałą skuteczność i maksymalne bezpieczeństwo.
Xtra dla każdego!!
W fazie projektowania specjaliści Brembo specjalnie opracowują liczbę, wymiar, kształt i rozmieszczenie każdego otworu w każdej tarczy gamy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo produktu. Tak zaprojektowane tarcze Brembo Xtra następnie przechodzą wszystkie testy na hamowni podwoziowej i na drodze.

Wśród pojazdów, w których stosowane mogą być tarcze Brembo Xtra znajdują się samochody kompaktowe, klasy średniej, coupé oraz SUV'y . W rezultacie powstała najpełniejsza i najbardziej nowoczesna gama tarcz sportowych na rynku.

 

Osiągi Xtra

  • Czyszczenie i renowacja klocków
  • Otwory dają efekt "zgarniania", który czyści powierzchnię klocka ze szkodliwych osadów materiałowych, a także zapobiega osadzaniu się w materiale ciernym klocka nawet najmniejszych pozostałości materiału żelaznego, pochodzących ze zużycia tarczy hamulcowej.
  • Lepsze osiągi na mokrej nawierzchni.
  • Otwory umożliwiają również przerwanie filmu wodnego, który może utworzyć się na powierzchni hamującej. Dlatego nawet podczas jazdy po mokrej nawierzchni układ reaguje skutecznie już przy pierwszym hamowaniu.
  • Chłodzenie układu hamulcowego.
  • Obecność otworów poprawia zdolność odprowadzania ciepła z tarczy i klocka, ze względu na swobodniejszy przepływ powietrza, co zwiększa wydajność całego układu hamulcowego.


Szybka reakcja i ograniczenie zjawiska "fadingu"

Większa przyczepność

Obecność otworów na tarczy hamulcowej jest gwarancją większej przyczepności oraz szybszej i skuteczniejszej reakcji układu hamulcowego.Powierzchnia otworów zapewnia lepszą wydajność, dzięki większemu współczynnikowi tarcia, zwłaszcza w początkowych fazach hamowania.Maksymalne tarcie nawet w wysokich temperaturachW wysokiej temperaturze roboczej spalanie żywic znajdujących się w materiale ciernym klocka powoduje wytwarzanie gazów, które mogą spowodować zjawisko fadingu, czyli zmniejszenie współczynnika tarcia między klockiem a tarczą.Obecność otworów umożliwia szybkie wydalenie gazów i większą stabilność pracy także w wysokich temperaturach.

 


Śledź nas na Facebooku