Make

Model

Engine (Year)


Firma POWERSTOP to amerykański producent podzespołów hamulcowych znany z bardzo wysokiej jakości produktów z grupy premium. Powerstop zdobywa obecnie co raz więcej klientów w Europie i dzięki stosunkowo niskiej cenie. Produkty Powerstop parametrami często przewyższają znane europejskie marki. 

Power Stop Z16 Evolution to idealne klocki dla wielbicieli zarówno agresywnego stylu jazdy, jak i wolnego tempa, innymi słowy - dla tych, którzy chcą mieć zapas skuteczności hamowania. Dzięki zwiększonemu współczynnikowi tarcia wszyscy użytkownicy tego produktu mogą liczyć na skróconą drogę hamowania (nawet do 20%), a także niską podatność na hałas i skrzypienie oraz minimalną emisję czarnego pyłu – brudzącego felgi.

Amatorzy dynamicznego stylu jazdy docenią odporność klocków Power Stop Z16 na działanie podwyższonych temperatur i perfekcyjną modulację siły hamowania.

Na klocku pojawią się oznakowanie FF (wynik certyfikacji standardu SAE): dwie jednakowe litery wskazują, że współczynnik tarcia klocków pozostaje niezmienny, zarówno w przypadku eksploatacji w niskiej temperaturze, jaki i w wysokiej (co jest typowe dla klocków ceramicznych stosowanych w ruchu miejskim, a to znaczy, że nie wymagają rozgrzewania). Litera F sygnalizuje współczynnik tarcia 0,36-0,45 materiału ciernego.

Ponadto, klocki Power Stop są bardzo lojalne względem tarczy - nie szkodzą nawet seryjnym tarczom hamulcowym (zostało to sprawdzone przeze przez specjalistów- brakestock.pl), nie wytwarzają hałaśliwego dźwięku i praktycznie nie pylą.

Aby obalić mit o ceramice frykcyjnej, wystawiamy pozytywną recenzję w oparciu o własne doświadczenie: klocki ceramiczne Power Stop Z16 MOŻNA ŚMIAŁO eksploatować z oryginalnymi tarczami hamulcowymi lub zamiennikami o wysokiej jakości!
Follow us on Facebook