Make

Model

Engine (Year)


ATE to jeden z największych na świecie producentów wysokiej jakości komponentów i kompletnych rozwiązań do układów hamulcowych aut osobowych. Jest głównym dostawcą części na pierwszy montaż dla wielu marek aut. Na rynku zamienników zajmuje pierwsze miejsce w Niemczech i drugie w Europie. ATE zostało założone w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku przez Alfreda Tevesa i szybko stało się cenioną i szanowaną marką. Aktualnie firma ma swoje przedstawicielstwa w 75 krajach na całym świecie. O zaawansowaniu produktów ATE świadczy ilość typów mieszanek klocków hamulcowych pozostających w ciągłej produkcji. Jest ich aż 160. Wszystko po to, żeby zawsze mieć pewność, że gdy wybieramy produkt ATE będzie on identyczny lub lepszy jakościowo od produktu fabrycznego.

Klocki hamulcowe ATE Original

Klocki hamulcowe ATE Original to produkty najwyższej jakości. Świadczyo tym fakt, że są one wykożystywane przez wielu producentów samochodów jako fabryczne wyposażenie. Produkty ATE znacznie przewyższają wprowadzoną w EU normę ECE-R90 w której zapisane są parametry jakie muszą spełniać klocki hamulcowe. Dodatkowo należy wpomnieć, że wewnętrzne specyfikacje ATE są znacznie bardziej restrykcyjne niż dyrektywa ECE. Kupując klocki ATE ma się pewność, że jakość hamowania będzie taka sama lub wyższa niż na produktach fabrycznych.

Klocki hamulcowe ATE Ceramic

Klocki hamulcowe ATE Ceramic to zaawansowana formuła stworzona dla najbardziej wymagających kierowców. Hamulce poprzez tarcie przekształcają energię kinetyczną w ciepło. Proces ten jest ściśle związany ze zużyciem klocków, które łatwo można zaobserwować jako czarny pył na kołach. Pył hamulcowy jest nie tylko zmorą właścicieli aut, ale jest również uciążliwy dla środowiska. ATE znalazło na to rozwiązanie - klocki Ceramic zużywają się znacznie wolniej od klocków oryginalnych i standardowych zamienników, produkują dzięki temu znacznie miej pyłu i do tego są bardzo ciche. Ich skuteczność jest porównywalna do klocków oryginalnych i standardowych ATE, jednak przewyższają je pozostałymi parametrami, przez co są jednymi z najbardziej komfortowych produktów.


Follow us on Facebook