Make

Model

Engine (Year)

TYPE


Brytyjski producent klocków hamulcowych, tarcz hamulcowych, szczęk, czujników oraz innych podzespołów układu hamulcowego. Od początku swojej działalności, firma EBC była pionierem w produkcji klocków i tarcz hamulcowych do motocykli. W drugiej połowie lat 80-tych, grupa ta urosła do rangi czołówki światowej z bardzo mocną pozycją w każdym segmencie przemysłu związanego z hamulcami. Po zdominowaniu rynku motocyklowego, co objawiło się największą sprzedażą i dostępnym asortymentem na zachodnich rynkach, EBC Brakes zajęło się produkcją szerokiego asortymentu klocków do samochodów osobowych, samochodów wyścigowych i rajdowych, rowerów górskich, ciężarówek, autobusów a nawet lokomotyw!

Klocki hamulcowe EBC Brakes Ultimax 2

Klocki hamulcowe serii Ultimax to propozycja firmy EBC Brakes bardzo wysokiej jakości zamienników podzespołów oryginalnych. Okładziny wykonane są z najwyższej jakości materiałów ciernych, spełniających wymogi norm bezpieczeństwa hamulców ECE R90. Stanowią doskonały zamiennik klocków montowanych fabrycznie. Produkowane z podkładkami antywibracyjnymi, ukośnymi ścięciami, szczeliną dylatacyjną oraz unikalną powłoką BRAKE-IN, zapewniają niezwykle krótki czas docierania.

Klocki hamulcowe EBC Brakes Greenstuff

Przeznaczone do wymagających warunków jazdy miejskiej, charakteryzują się podwyższoną skutecznością hamowania aż do 600°C. Klocki hamulcowe EBC Greenstuff wyróżnia wysoka początkowa siła hamowania, dająca kierowcy poczucie pewności od pierwszego naciśnięcia pedału hamulca. W porównaniu z większością innych, klocki EBC Greenstuff generują mniejsze ilości pyłu i jeston łatwiej zmywalny. Nominalny współczynnik tarcia 0,55. Klocki można stosować z dowolnymi tarczami hamulcowymi również nacinanymi i nawiercanymi.

Klocki hamulcowe EBC Brakes Redstuff

Okładziny wykonane są z kompozytu ciernego na bazie włókien z tworzywa Kevlar® wzmacnianego spiekami ceramicznymi. Klocki te zapewniają imponującą skuteczność przy częstym intensywnym hamowaniu. W porównaniu z półmetalicznymi klockami hamulcowymi, emitują znacznie mniej pyłu i są w stanie wyhamować sportowe auto kompaktowe z prędkości 160 km/h na odcinku o 13 metrów krótszym w porównaniu z oryginalnymi podzespołami. Pokryte specjalnie opracowaną przez EBC powłoką konserwującą powierzchnię tarcz i przyspieszającą proces docierania. Szczególne polecane w samochodach z napędem na cztery koła jak np. Subaru Impreza oraz Mitsubishi Evo, są również doskonałe w samochodach takich jak BMW M3/M5.

Klocki hamulcowe EBC Brakes Yellowstuff

Klocek hamulcowy na bazie włókien aramidowych zapewniający wysoką skuteczność hamulców również przy niskiej temperaturze okładziny. Klocki te nie wymagają rozgrzania, ale wysoka temperatura ostrej jazdy tylko wzmaga ich skuteczność. Okładziny świetnie rozwiązują problem z przegrzaniem się układu hamulcowego dzięki odporności na wysoką temperaturę podniesionym do 900’ , pozwalają na bardzo ostre hamowania z dużych prędkości bez ryzyka uszkodzeń tarczy. Bardzo dobrze sprawdzają się w mocnych oraz ciężkich samochodach. Szczególnie polecane w samochodach po modyfikacjach związanych z podniesieniem mocy silnika.


Follow us on Facebook